Main Menu

Оновлено бланк нотаріального документа

Кабінет Міністрів України виклав у новій редакції опис і зразок спеціального бланка нотаріального документа.  Відповідна постанова № 183 від 12 лютого 2020 року набрала чинності 5 березня.

Постановою визначено, що спеціальний бланк нотаріального документа форматом 210 х 297 мм виготовлений на папері із 100-відсотковим вмістом деревинної целюлози без оптичного відбілювача масою 95 грамів на квадратний метр із двотоновим водяним знаком, захисними волокнами та хімічним захистом.

Водяний знак має вигляд решітки, що складається з двотонових елементів – трьох рівних відрізків завдовжки 12 мм, які перетинаються в одній точці під кутом 120°.

Рамка на лицьовому боці бланка виконана офсетним друком із застосуванням гільйошних елементів, на внутрішньому периметрі якої надруковано напис “Україна” українською та англійською мовами у вигляді мікротексту, а в рамці на зворотному боці – те саме у негативному зображенні.

У верхній частині на лицьовому боці бланка надруковано слово “Україна” українською і англійською мовами, яке розміщено по обидва боки стилізованого зображення малого Державного Герба України (тризуба), виконаного фарбою блакитного і жовтого кольору.

У нижній частині на лицьовому боці бланка виконано написи у негативному зображенні “МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ” та у позитивному зображенні “Увага! Бланк містить багатоступеневий захист від підроблення”.

У верхніх внутрішніх кутах рамки на лицьовому боці виконані орнаментальні елементи, які включають приховані зображення, що візуалізуються за допомогою дифракційного фільтра.

Посередині бланка з лицьового боку невидимою в денному світлі люмінесцентною фарбою, що набуває свічення в ультрафіолетовому випромінюванні, надруковано напис “МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ” в обрамленні різнокольорового гільйошного візерунка, надрукованого люмінесцентними фарбами, які набувають свічення в ультрафіолетовому випромінюванні.

У нижньому правому куті на лицьовому боці бланка міститься QR-код розміром 13,2 х 13,2 мм, під яким міститься серія, яка складається з трьох літер, і номер із шести цифр заввишки 2,9 мм.

На зворотному боці по всій площині нанесено 21 зображення елемента малого Державного Герба України (тризуба), яке виконано термофарбою сіро-блакитного кольору.

У нижній частині на зворотному боці бланка люмінесцентними фарбами виконано написи у два рядки. Перший рядок містить напис “МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ”, другий – “СПЕЦІАЛЬНИЙ БЛАНК НОТАРІАЛЬНОГО ДОКУМЕНТА”. Напис з’являється під дією ультрафіолетового випромінювання.

У нижній частині на зворотному боці бланка розташована смужка, у якій надруковано приховане слово “Дійсний”, повторене 3 рази, яке з’явиться після копіювання бланка.

У нижній частині бланка між смужкою з прихованими зображеннями та рамкою надруковано смугу розміром 5 х 180 мм, виконану невидимою в денному світлі люмінесцентною фарбою, що в ультрафіолетовому випромінюванні змінює колір під час зволоження.

Лицьовий бік бланка виконано фарбою жовтого і блакитного кольору, зворотний – сіро-блакитного кольору.

Фонові зображення з обох боків бланка, у тому числі фонові сітки у вигляді хвилястих ліній змінної геометрії, виконуються офсетним друком шістьма фарбами як з лицьового, так і зворотного боку з використанням технології райдужного друку з лицьового боку.

Спеціальний бланк нотаріального документа з обох боків має захисні елементи, виконані спеціальними фарбами відповідно до розробленої в установленому порядку схеми захисту.

Для захисту від несанкціонованого тиражування та запобігання зміні (заміні) інформації на лицьовому боці бланка у нижньому правому куті на QR-код, серію та номер нанесено способом гарячого пресування оптично-електронний елемент розміром 32 х 25 мм з радіусом закруглення кутів 2 мм. Елемент містить написи “УКРАЇНА”, “UKRAINE”, символічне зображення малого Державного Герба України (тризуба) та стилізоване зображення пам’ятника князю Ярославу Мудрому в художньому оформленні.

(фото з сайту pixabay.com )

Читайте також: Нотаріуси отримали повноваження на проставлення апостиля

Переглядів:388

Один коментар в Оновлено бланк нотаріального документа

  1. […] Читайте також: Оновлено бланк нотаріального документа […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Нові правила та виклики: Як фінмоніторинг виховує банківську систему

Куди рухатися українським фінустановам та які наслідки мали їхні порушення 2019 року? Експерти YouControl дослідили ці питання.

Close