Main Menu

Нотаріуси отримали повноваження на проставлення апостиля

7 березня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства Юстиції від 27 лютого 2020 року №702/5 «Про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України». Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

Вона зазначила, що ці зміни надають нотаріусам повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостиля на офіційних документах, що оформляються нотаріусами України, а також на документах, що видаються органами юстиції та судами.

Враховуючи, що значну кількість документів, які подаються для проставлення апостиля, складають саме документи, оформлені нотаріусами, залучення нотаріусів до участі у процедурах проставлення апостиля значно спростить вказану послугу та зробить її більш зручною для громадян. Отже, ці зміни запроваджені з метою створення умов для ефективного обслуговування громадян за принципом «єдиного циклу та в одному місці» та задля економії їх часу,

– наголосила Ольга Оніщук.

Установити, що використання нотаріусами печатки, зразок та опис якої визначено у додатку 2 до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11 листопада 2015 року № 2268/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1419/27864, з урахуванням внесених цим наказом змін, здійснюється з 10 березня 2020 року.

(фото з сайту pixabay.com)

Читайте також: Оновлено бланк нотаріального документа

Переглядів:306

Один коментар в Нотаріуси отримали повноваження на проставлення апостиля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Влада Німеччини вперше визнала bitcoin фінансовим інструментом

Німецький регулятор визнав, що криптовалюта може прийматися як засіб обміну і передаватися, зберігатися й торгуватисяБільше

Close