Main Menu

Swedbank оштрафований на $ 386 млн через відмивання грошей

Swedbank оштрафований шведським фінансовим регулятором на рекордні 4 млрд шведських крон ($ 386 млн) за серйозні недоліки в системі боротьби з відмиванням грошей підрозділів в Естонії, Латвії та Литві, повідомляє Reuters. Також банк приховував деякі документи від регуляторів Швеції та Естонії, як показали їх розслідування. Про це повідомив Аntiraid.

При цьому Swedbank не раз отримував попередження, стверджує шведський регулятор. Наприклад, в 2017 році сторонні фахівці на замовлення банку підготували доповідь, де говорилося, що його естонський підрозділ погоджується обслуговувати величезну кількість фізичних і юридичних осіб, не перевіряючи їх належним чином. З цією доповіддю згодом ознайомився регулятор.

На початку 2019 року стало відомо, що Swedbank в 2008-2018 роках проводив через свій підрозділ в Естонії високо ризиковані операції приблизно на 135 млрд євро ($ 145 млрд) в основному з грошима російських клієнтів. Першим про це повідомив шведський телеканал SVT разом з естонської газетою Postimees. Частина підозрілих транзакцій Swedbank пов’язана зі справою Сергія Магнітського. Цей скандал призвів до відставки тодішнього генерального директора банку і багатьох членів ради директорів.

Також розслідування відносно Swedbank веде влада США. У березні банк повідомив, що в результаті внутрішнього розслідування виявив 586 транзакцій на $ 4,8 млн, які можуть порушувати санкції США; 506 з цих операцій були пов’язані з роботою судна, власник і оператор якого знаходиться в Криму.

Переглядів:323

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Щодо надання дозволу Укрпошті здійснювати відкриття та обслуговування поштових рахунків

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 18 березня 2020 року розглянув Законопроект № 2788 від 20.01.2020р.

Close