Main Menu

В ЄС переосмислили ринок криптовалют: Європарламент вводить нові правила

Європарламент рекомендував розширити поняття криптовалюта і перелік пов’язаних з ними регульованих компаній в ЄС, так як п’ята директива ЄС про протидію відмиванню грошей (AMLD5) більше не відповідає FATF (стандарти, розроблені Цільовою групою з фінансових заходів). Старі стандарти не охоплюють всіх учасників киптовалютної індустрії. Про це повідомило видавництво psm7.com.

Помітне зростання платформ на базі токенів став підставою для введення «приватних токенів» як підкатегорії криптовалюти. Також нинішнє регулювання не охоплює деяких учасників криптовалютної індустрії, в тому числі біржі, які не підтримують фіатні валюти.

«Існують монети, Майнінг яких не обов’язково вимагає великих серверів-ферм з високими енерговитратами. Такі монети можуть добуватися на декількох апаратних установках в домашніх умовах, а самі установки можуть належати кому завгодно, в тому числі злочинцям », – говориться в доповіді Європарламенту.

Розробників монет і постачальників некастодіальних гаманців пропонується звільнити від відповідальності, оскільки вони надають тільки технологічну інфраструктуру.

Крім того, криптовалютам властива підвищена волатильність, внаслідок чого вони несуть підвищені ризики для інвесторів. Додаткові труднощі виникають через те, що криптовалюта ледь вписуються в існуюче фінансове законодавство.

«В даний час закони ЄС не забороняють фінансовим установам тримати або отримувати доступ до криптоактивів, а також надавати пов’язані з ними послуги. Якщо фінансові інститути вирішать їх придбати і внести в свою балансову звітність або використовувати для будь-якої діяльності, вони можуть зазнати величезних збитків », – йдеться в документі.

Кращим способом вирішення цієї проблеми може стати виключення криптовалют з власних активів таких установ, підкреслили автори, закликавши європейських регуляторів відносити нерегульовані криптовалюти до високоризикових активів.

(фото з сайту pixabay.com)

Переглядів:258

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
НКЦПФР: Нові вимоги до торговців цінними паперами

Нові нормативні акти передбачають новації серед яких зміна підходу до визначення підозрілих угод.

Close