Main Menu

Митні органи зможуть приймати на власні рахунки готівкову валюту в якості застави від нерезидентів

news.finap

Національний банк повідомив, що  урегулював  можливість внесення нерезидентами готівкової іноземної валюти на рахунки, відкриті на ім’я митних органів в установах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, або в уповноваженому банку, з метою надання індивідуальної гарантії у формі грошової застави під час переміщення товарів територією України прохідним транзитом.

Такий крок здійснений з метою приведення нормативно-правової бази у відповідність із Законом України “Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи“.

Окремо Національний банк також уточнив, що дозволяється здійснювати розрахунки в іноземній валюті на території України за операціями з розміщення, виплати доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено проспектом емісії цінних паперів або ж рішенням про емісію цінних паперів (для державних цінних паперів – умовами їх розміщення).

Зазначені зміни затверджені постановою Правління №55 від 24 квітня 2020 року “Про внесення змін до Положення про здійснення операцій із валютними цінностями”. Вони набувають чинності з 25 квітня 2020 року.

(фото з сайту pixabay.com)

Переглядів:352

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
НБУ повідомив про які підозрілі операції клієнтів фінансових установ повідомляв правоохоронців у I кварталі 2020 року

Про характер фінансових операцій, інформація про які надана НБУ правоохоронцям.

Close