Main Menu

Мін’юст хоче зобов’язати підприємства розкрити бенефіціарів до кінця року

news.finap

Міністерство юстиції має намір зобов’язати підприємства до кінця року розкрити кінцевих бенефіціарних власників, про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на очільника міністерства Дениса Малюську.

“Ми також працюємо над тим – і це передбачено програмою взаємодії з МВФ, щоб зобов’язати підприємства розкрити бенефіціарних власників та забезпечити прозорість. Це буде виконано ближче до кінця року”, – сказав очільника міністерства.

Малюська також наголосив на проблемі відсутності штрафних санкцій за нерозкриття такої інформації.

“Чинний реєстр юросіб адекватно відображає всю інформацію, внесену юрособами. Щойно обов’язок розкриття бенефіціарних власників внесли до законодавства, то багато юросіб, побоюючись штрафів, одразу внесли відповідні дані до реєстру. Потім дані поступово забували оновлювати або новостворені юридичні особи бенефіціарів не вносили. Кількість підприємств, які розкрили бенефіціарних власників, суттєво скоротилася, більшість юросіб бенефіціарів не розкриває. Але винен тут не реєстр, а відсутність адекватного механізму штрафів, санкцій за невнесення бенефіціарів. Новий реєстр зробить систему ефективнішою та зручнішою – дані про бенефіціарів будуть в окремих полях“, – сказав Денис Малюська.

(фото з сайту pixabay)

Переглядів:656

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Які зміни передбачає проект Закону “Про акціонерні товариства”?

Законопроектом пропонується викласти у новій редакції Закон України «Про акціонерні товариства».

Close