Main Menu

Ліквідація Нацкомфінпослуг

news.finap

Указом Президента №259/2020 припинено діяльність Національної комісії, що здійснювала державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з метою удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг.

У зв’язку з цим визнається таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 23 листопада 2011 №1070 “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг”.

Президентом утворено комісію з ліквідації Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг і визначив її головою керівника апарату Нацкомісії Тетяну Галабудську. Вона має у тримісячний строк поінформувати про результати проведеної роботи.

Кабінету міністрів Президент доручив вирішити в установленому порядку питання щодо подальшого використання об’єктів права державної власності, що перебували в управлінні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

З 1 липня 2020 року  функцію регулятора ринків небанківських фінансових послуг виконують Національний банк України та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, як це передбачено Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг” (так званий “спліт”).

Згідно з законом, скорочується кількість регуляторних та контролюючих органів на ринках небанківських фінансових послуг шляхом розподілу функцій Нацкомфінпослуг між іншими органами, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг.

Повноваження Нацкомфінпослуг у частині регулювання та нагляду у системі накопичувального пенсійного забезпечення, регулювання та нагляду за функціонуванням фінансово-кредитних механізмів і управлінні майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю передаються до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Решту повноважень передають до Національного банку України.

Більше корисної інформації для небанківських фінустанов у тематичному підрозділі на вебсайті НБУ: https://bank.gov.ua/ua/supervision/split та в розділі новини на вебсайті НКЦПФР https://www.nssmc.gov.ua/category/news/ .

(фото з сайту nfp.gov.ua)

Переглядів:333

Схожі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
НБУ запровадив якісно нові підходи до організації і проведення виїзних перевірок

Постанова Правління Національного банку України від 30 червня 2020 року №90 набрала чинності 01 липня 2020.

Close