Main Menu

Легалізація ринку віртуальних активів: Мінцифри планує змінити Податковий кодекс

news.finap

Відомство розробляє новий законопроект спільно з представниками криптобізнесу.

Міністерство цифрової трансформації працює над законопроектом про внесення змін до Податкового кодексу, який необхідний для легалізації ринку віртуальних активів. Про це повідомляється в офіційному каналі Мінцифри в Telegram.

13 липня заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняки і президент Асоціації «Блокчейн України» (БАУ) Михайло Чобанян підписали меморандум для спільної роботи над законопроектом.

11 червня в Верховній Раді зареєстровано проект закону №3637 «Про віртуальні активи», розроблений Мінцифри, депутатським об’єднанням Blockchain4Ukraine і БАУ. Але якщо після прийняття профільного закону №3637 не внести зміни до Податкового кодексу, це призведе не до відкриття ринку, а до полювання на індустрію з різними трактуваннями податкових зобов’язань. Тому Мінцифри разом з блокчейн-спільнотою вже розробляє законопроект, який дозволить ці зміни внести.

Мінцифри зазначає, що меморандум передбачає співпрацю щодо:

  1. Погодження з міжнародними стандартами і рекомендаціями для запобігання відмиванню грошей і фінансуванню тероризму щодо віртуальних активів.
  2. Розробки державної стратегії стимулювання розвитку сфери і створення інвестиційних умов для ведення бізнесу в Україні.
  3. Створення концепції і умов прозорості державних процедур і розвитку інструментів громадського моніторингу.
  4. Створення концепції впровадження технології блокчейн в роботу державних реєстрів та інститутів України.

У відомстві зазначили, що співпраця з БАУ стане «ключовим фактором у формуванні ринку віртуальних активів», а створення правового поля відбувається «з урахуванням побажань бізнесу».

ВИСНОВОК на проект Закону України «Про віртуальні активи» 14.07.2020р.

(фото з сайту pixabay)

Читайте також:

Проведення публічного громадського обговорення проєкту Закону України «Про віртуальні активи»

Легалізації віртуальних активів в Україні

Переглядів:298

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Close