Main Menu

Голова Ради НБУ пропонує надати ДПС доступ до банківських рахунків компаній

news.finap

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин пропонує надати Податковій службі право доступу до банківських рахунків компаній. Про це розповідає Економічна правда, з посиланням на сторінку Данилишина у Facebook.

«На мою думку, нам необхідно комплексно переглянути підходи до визначення банківської таємниці та розширити можливості не лише правоохоронних, але і податкових органів в отриманні доступу до рахунків економічних суб’єктів.

Цей крок уможливить подальший рух у напрямі зниження рівня тінізації економіки та стимулюватиме звуження можливостей для суб’єктів економічної діяльності уникати оподаткування, тим самим забезпечуючи рівні умови конкуренції на ринку»,– зазначив Данилишин.

За його словами, розкриття інформації щодо фінансових рахунків «є актуальним загальносвітовим трендом, який поступово, але незворотньо, перетворює інститут банківської таємниці в атрибут минулого».

Голова Ради НБУ вважає, що перегляд підходів до розкриття інформації щодо банківських та інших фінансових рахунків дозволить Україні приєднатися до понад 100 країн-підписантів угоди про автоматичний обмін фінансовою інформацією за єдиним стандартом ОЕСР.

Він також нагадав, що в січні НБУ змінив порядок розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю, на запит антикорупційних та правоохоронних органів.

(фото з сайту pixabay)

Переглядів:216


(Наступна новина) »Один коментар в Голова Ради НБУ пропонує надати ДПС доступ до банківських рахунків компаній

  1. […] Ради НБУ Богдан Данилишин вважає, що перегляд підходів до розкриття інформації щодо […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
НБУ врегулював механізм відкриття та закриття рахунків клієнтів банків

Враховано вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу.

Close