Main Menu

Законопроєкт: Банкам пропонують дозволити розкривати банківську таємницю на письмову вимогу ДПСУ

news.finap

8 вересня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4073 “Про внесення змін до статті 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність” щодо забезпечення доступу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до банківської таємниці”.

Законопроєктом вносяться зміни до порядку розкриття банківської таємниці. Так, запропоновано доповнити пункт 4 частини 1 статті 62 підпунктом «б» наступного змісту:

«б) на його письмову вимогу щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи, фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи за певний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначень платежів;»

Тобто, дозволити банкам розкривати інформацію щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, ДПСУ на її письмову вимогу щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи, ФОП або фізичної особи за певний проміжок часу із зазначенням контрагентів та призначень платежів.

На сьогодні розкриття банківської таємниці податківцям дозволено лише у двох випадках:

Голова Ради НБУ Богдан Данилишин вважає, що перегляд підходів до розкриття інформації щодо банківських та інших фінансових рахунків дозволить Україні приєднатися до понад 100 країн-підписантів угоди про автоматичний обмін фінансовою інформацією за єдиним стандартом ОЕСР.

За його словами, розкриття інформації щодо фінансових рахунків «є актуальним загальносвітовим трендом, який поступово, але незворотньо, перетворює інститут банківської таємниці в атрибут минулого».

Читайте також: FATCA

(фото з сайту pixabay)

Переглядів:428

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Оприлюднення проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку надання інформації щодо відстеження (моніторингу) фінансових операцій»

Єдина процедуру надання СПФМ на запит ДСФМУ інформації щодо моніторингу фінансових операцій.

Close