Main Menu

Збільшення суми анонімного переказу грошей до 25 тисяч — не підтримано

фото з сайту pixabay.com

news.finap

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на засіданні в понеділок відмовився підтримати законопроєкт №3686 про збільшення максимальної суми грошового переказу без ідентифікації з 5 тис. грн до 25 тис. грн. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. Відповідний законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 18 червня 2020.

Відповідний законопроєкт підтримали дев’ять членів комітету, стільки ж утрималося і ще один проголосував «проти».

«Міністерство фінансів не підтримує цей законопроєкт і просить народних депутатів також його не підтримувати. По-перше, якщо у людини є карта, то вона вже автоматом ідентифікована.

Мова саме про неідентифікованих осіб і про наші зобов’язання щодо імплементації норм по боротьбі з фінансуванням тероризму та відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом», — зазначив в ході засідання перший заступник міністра фінансів Денис Улютін.

Він додав, що закон про фінмоніторинг, який передбачає максимальну суму платежу без ідентифікації на рівні 5 тис. грн, приймався в рамках зобов’язань України при отриманні макрофінансової допомоги.

«Таке рішення точно не буде позитивним для наших відносин як із зовнішніми нашими партнерами, так і в принципі в середині», — вважає перший заступник міністра фінансів.

Документ пропонував внести зміни в закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який набув чинності 28 квітня 2020 року.

Згідно з законом максимальний розмір анонімних готівкових переказів був зменшений з 15 тис грн до 5 тис грн.

Народні депутати вважають, що це створило «значні незручності для простих громадян».

В законопроєкті №3686 вони пропонують збільшити максимальну суму платежу без ідентифікації клієнта з 5 тисяч гривень до 25 тисяч гривень.

Метою цього законопроєкту депутати назвали «захист та забезпечення конституційних прав та свобод громадян України».

Нагадаємо

28 квітня 2020 року набрав чинності новий закон про фінмоніторинг. Тепер онлайн-платежі українців перевіряють ретельніше, проте під контроль здебільшого підпадуть високоризиковані транзакції.

Новий фінмонівський закон ніяк не вплине на більшість операцій з переказу грошей. Вимоги закону не поширюватимуться на:

  • сплату комуналки, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових платежів (незалежно від суми);
  • сплату кредиту до 30 тис. грн;
  • оплату товарів і послуг за допомогою картки чи іншого платіжного пристрою, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • всі готівкові перекази в межах України до 5 тис. грн;
  • зняття коштів з власного рахунку.

(фото з сайту pixabay.com)

Переглядів:116

Схожі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Read previous post:
Close